Батькам на час COVID-19
Tik Tok
Для батьків першокласників
Правила, які захистять вашу дитину
Як виховати успішну дитину: 10 важливих кроків
Успішну особистіть потрібно виховувати змалечку. Тож важливо знати, які перші «цеглинки» потрібно закласти батькам у фундамент успішного та щасливого життя їхньої дитини.
ЦІКАВО ЗАЙМАТИСЯ
Від народження до 5 років дитина легко сприймає інформацію. Тому не варто думати, що вона ще маленька для отримання знань і навичок. Знайдіть для неї цікаві, нескладні заняття, які її не переобтяжать. Ще краще – перетворити заняття на гру.
АНАЛІЗУВАТИ
Вчіть дитину працювати з інформаційним потоком. Неважливо, скільки вона «зазубрить» із підручників. Питання, що має вас хвилювати: чи вміє вона робити висновки з прочитаного.
ЗАЙМАТИСЯ СПОРТОМ
Дізнайтеся, яким спортом хотіла би займатися ваша дитина. Це допоможе їй із зацікавленням відвідувати заняття та стимулюватиме до перемоги над собою. А хороші досягнення додаватимуть наснаги.
НЕ ВИМАГАТИ
Намагайтеся не вимагати від дитини високих балів, а спробуйте зацікавити її предметом, поясніть, чому ті чи інші знання їй знадобляться. Наприклад, знання рідної мови допоможе їй красиво та виграшно висловлювати свої думки, а іноземної – розуміти пісні улюблених виконавців.
ПЛАНУВАТИ
Так, спланувати свій день вдається далеко не кожному дорослому. А втім, привчайте дитину вести щоденник її справ, продумувати вільний час та свята. Звісно, ви самі маєте подавати їй приклад.
НАМАГАТИСЯ
Важливо привчати дитину до самостійності, щоб вона не чекала, що батьки все вирішать за неї. Можливо, часом ви думаєте: «Краще зробити це самому, ніж чекати поки це зробить дитина», «Він / вона не впорається з цим».
Та значно краще, коли дитина докладатиме свої зусилля до якоїсь справи – і не страшно, якщо це вимагатиме кількаразових спроб чи буде виконано не ідеально.
ДАТИ ВИБІР
Дозвольте дитині обирати. Так вона вчитиметься приймати рішення, висловлювати, а то й відстоювати, свої думки та підвищуватиме свою самооцінку.
ПРАВИЛЬНО ХВАЛИТИ
Заслужена похвала мотивує людину. Тому не забувайте хвалити дитину, при цьому не варто лестити й переоцінювати її можливості.
ВЧИТИ ЦІЛЕСПРЯМОВАНОСТІ
Чудово, коли дитина бачитиме свою мету та докладатиме зусиль, до її досягнення. Поясніть (краще на прикладах), що наполегливі люди попри різні труднощі не здаються на півдорозі, а закінчують розпочаті справи.
ІЗ ЛЕГКІСТЮ СТАВИТИСЯ ДО НЕВДАЧ
Поясніть, що із життєвих «ран» може прорости мудрість. Невдачі трапляються у всіх, однак не варто здаватися. Головне – зробити з них висновки та сприйняти їх як досвід. (автор Дарина Фіалко)