Правила для учнів

Дата: 17 листопада 2018 о 16:02, Оновлено 17 листопада 2018 о 16:08

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ УЧНІВ

КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКОЇ ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ №2 ІМ. Т. . ШЕВЧЕНКА

1. Правила поведінки учнів Кам’янець-подільської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 ім. Т.Г. Шевченка базуються на Законах України, постановах Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та органів місцевого самоврядування.

2. У випадку порушень Правил, до учнів можуть бути вжиті такі стягнення:

• Виклик учня самого, або з батьками на педагогічну нараду, раду профілактики.
  • Запис зауваження у щоденник;
  • Усне зауваження;
  • Рада профілактики;

3. Учні не мають права без дозволу адміністрації, класного керівника залишати під час уроків школу та її територію.

4.  У випадку пропуску занять, учень повинен надати класному керівнику документ або заяву від батьків (чи осіб, що їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. (1,2 дні - пояснювальна записка від батьків, 3 і більше - довідка від лікаря).  Пропускати заняття без поважної причини не дозволяється.

5. Учні школи зобов'язані старанно вчитися, зразково поводитись, брати участь у громадському житті та суспільно корисній праці.

6. Учні 7-11-х класів чергують по школі відповідно до графіка, затвердженого директором навчального закладу.

7. Після закінчення занять та позаурочних заходів учні не мають права знаходитись у приміщенні школи без нагляду педагогічних працівників.

8. Учень, який став очевидцем (учасником) нещасного випадку, конфліктної чи надзвичайної ситуації, повинен негайно сповістити про це вчителя, класного керівника.

9. Паління на території школи категорично заборонено.

10. Заборонено приносити до школи предмети або речовини, які можуть зашкодити здоров’ю та безпеці оточуючих або завадити проведенню навчального процесу в школі.

11. Учень має бути ввічливим у спілкуванні з учителями, працівниками школи, з іншими учнями та їхніми батьками.

12. Учні повинні дбайливо ставитися до шкільного майна та речей, що належать вчителям та іншим учням. Забороняється брати без дозволу чужі речі. За пошкоджене шкільне майно батьки учня зобов’язані відшкодувати збитки.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ПЕРЕРВИ

1. Під час перерви учень зобов’язаний прибрати своє робоче місце й приготуватися до наступного уроку та вийти з класу.

2. Під час перерви забороняється:

•  Бігати сходами, коридорами та в класних приміщеннях;
  •  Штовхатися або грати у м’яча у приміщеннях, не пристосованих для цього;
  •  Знаходитися без дозволу в класних кімнатах та спортивній залі.

3. У шкільній їдальні учні повинні виконувати вимоги вчителів, працівників їдальні та чергових учнів.

4. Заборонено перебувати у приміщенні  їдальні у верхньому одязі.

5. Заборонено виносити їжу і напої за межі їдальні.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА УРОКАХ

1. Учні зобов’язані приходити до школи за 10-15 хвилин  до початку занять.

2. Учні входять до класу за дзвоником. Запізнюватися на уроки без поважних причин заборонено.

• Коли вчитель заходить до класу, мовчки підвестися, привітатися з ним, сідати тільки після дозволу вчителя.
  •  За столом сидіти рівно, уважно слухати пояснення вчителя та відповіді учнів.
  •   Виконувати вимоги вчителя.
  •   Під час навчальних занять забороняється користуватися мобільними телефонами.
  •   Виходити відповідати із щоденником. Відповідати голосно, не поспішаючи.
  •   Якщо хочеш поставити вчителеві запитання або відповісти, підніми руку. З дозволу вчителя підведись і постав питання (дай відповідь).
  • Не можна виправляти,відповіді учнів без дозволу вчителя, підказувати.
  •   Під  час уроку необхідно дотримуватися порядку, не залишати після себе на столі сміття, папір.

3. Під час уроку не можна створювати галас, без дозволу підводитись, відвертати увагу інших учнів від навчально-виховного процесу.

4. Заборонено виходити з класу без дозволу вчителя.

5. Урок закінчується тоді, коли вчитель оголосив про це. Тільки після цього учні можуть йти на перерву.

6. Учні повинні охайно вести щоденник і давати його вчителю без будь-яких заперечень.

7. Учень повинен дбайливо ставитися до своїх підручників та зошитів.

8. Учні зобов’язані знати і дотримуватися правил техніки безпеки під час навчально-виховного процесу.

9. Забороняється користуватися мобільними телефонами під час проведення уроків.

ВИМОГИ ДО ЗОВНІШНЬОГО ВИГЛЯДУ

1. Протягом навчально-виховного процесу всі учні мають бути одягнені в шкільну форму. В одязі і зачісках учні повинні дотримуватися класичного ділового стилю, як того вимагає статут школи.

2. Приходити до школи необхідно в чистій та випрасуваній шкільній формі.

ПОВЕДІНКА УЧНІВ ПОЗА ШКОЛОЮ

1. Поводитися ввічливо.

2. Бути уважними до дорослих, маленьких дітей, хворих, літніх людей.

3. Дбайливо ставитись до природи.

4. Забороняється вживати алкогольні напої,  курити.

Дані правила внутрішнього розпорядку є  обов'язковими для виконання всіма учнями школи.

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА (зразки)

Директору

Кам’янець-Подільської ЗОШ І-ІІІ

ступенів № 2 імені Т.Г. Шевченка

Кирику О.М.

(прізвище, ім’я, по батькові того з

батьків, хто пише цей документ)

Пояснювальна записка

Мій син (дочка) _______________________________________________________________________________________

(прізвище, ім’я дитини)

учень (учениця) _______ класу був (була) відсутній (я) в школі ____________________ у зв'язку з

(число коли відсутні)

_____________________________________________________________________________________________________

(вказується причина)

До лікаря не зверталися, бо лікувала її (його) вдома сама. (це якщо дитина хворіла, якщо інша причина, вказується вона вище).

______________                                                                                                            _________________

(число)                                                                                                                                      (підпис)

Директору

Кам’янець-Подільської ЗОШ І-ІІІ